Rolnictwo

Szerokie zastosowanie w rolnictwie, do czyszczenia silosów, zbiorników, maszyn, obór, stajni i innych pomieszczeń oraz urządzeń gospodarczych.

Przemysł

Metoda strumieniowego czyszczenia sodą najszersze zastosowanie znajduje niewątpliwie w przemyśle. Mowa tu o wszystkich jego gałęziach, a zwłaszcza tych, wymagających szczególnej uwagi ze względu na bezpieczeństwo np. przemysł spożywczy. Sodowanie pozwala w szybki i bezpieczny sposób usunąć wszelkie zabrudzenia okołoprodukcyjne. Doskonale poradzi sobie z czyszczeniem wszelkich urządzeń przemysłowych, maszyn oraz skomplikowanych instalacji w przemyśle energetycznym, ciepłowniczym, paliwowym, chemicznym, spożywczym itp. Szczególnie zalecane jest do czyszczenia elementów wykonanych z metali miękkich jak np. formy wtryskowe lub wulkanizacyjne.

Budownictwo

W budownictwie czyszczenie sodą można stosować na każdym etapie budowy np. do konstrukcji betonowych i stalowych przy budowie budynków, mostów, wiaduktów, tuneli, autostrad. Soda doskonale sprawdza się podczas wszelkich prac remontowych oraz w czyszczeniu elewacji budynków, zwłaszcza w przypadku renowacji starego drewna i cegły. Sodowanie przywraca naturalny kolor cegły bez niszczenia jej powierzchni, co ma duże znaczenie w przypadku budynków zabytkowych.

Motoryzacja

Motoryzacja jest kolejną dziedziną, w której sodowanie znajduje szerokie zastosowanie. Również tutaj, przed np. naprawą malarską należy uzyskać czystą, pozbawioną powłok i idealnie gładką, bez porów i zarysowań, blachę. Efekt taki udaje się osiągnąć przy pomocy sodowania. Oprócz czyszczenia karoserii i felg, sodowanie sprawdzi się również w czyszczeniu innych części, w tym również elementów silnika.

Renowacje

Wszelkie prace renowacyjne również mogą być wykonywane przy użyciu sodowania. Dotyczy to zarówno odświeżenia stanu stosunkowo nowych powierzchni, jak i zabytkowych. Sodowanie można zastosować do czyszczenia i odnawiania budynków, pomników wykonanych z różnych materiałów np. spiżowych,z brązu, czy kamienia. Za pomocą sody można usunąć powłoki farb i żywic z zabytkowych mebli, drzwi i okien oraz osady z przedmiotów metalowych: mosiężnych, srebrnych i innych. Sodowanie szczególnie zalecane jest w przypadku konserwacji jednostek pływających: łodzi, jachtów itp.

Usługi komunalne

Zastosowanie technologii sodowania, jest również doskonałym pomysłem w przypadku zakładów, świadczących usługi komunalne. Utrzymanie czystości oraz estetyki w miastach, usuwanie graffiti, usuwanie starych farb z nawierzchni ulic, czyszczenie chodników, ulic, placów, deptaków, pomników, fontann miejskich, zabytkowego i nowego bruku.

Masz pytania? Chcesz uzyskać idealnie czystą powierzchnię?